GR News
GR News
GR News
Startuje drugi sezon TOYOTA GR CUP

 

Startuje drugi sezon TOYOTA GR CUP

TOYOTA GAZOO Racing Polska rozpoczyna drugi sezon wyścigowej serii dla polskich właścicieli sportowych aut marki TOYOTA, w szczególności kultowych modeli z linii GR. Miłośnicy m.in. TOYOTY GR Yaris, GR Supry, czy oczekiwanej GR86 będą mogli spotkać się na torze i walczyć o tytuły w specjalnie przygotowanym dla nich oficjalnym cyklu - TOYOTA GR CUP. 

Entuzjaści sportowych hot-hatchy, 2-drzwiowych coupe, gran turismo, czy po prostu usportowionych miejski hatchback-ów TOYOTY, będą mogli aktywnie spędzić czas w otoczeniu innych entuzjastów aut japońskiej marki i wymienić się z nimi doświadczeniami oraz podziwiać jazdę ich ulubionych modeli w idealnym dla nich wyścigowym otoczeniu, którym jest tor wyścigowy. Każdy użytkownik aut marki TOYOTA będzie mógł się dobrze bawić i dowiedzieć, na co stać jego auto w ekstremalnych warunkach.

 

Sportowa i bezpieczna walka na torze
Druga edycja TOYOTA GR CUP realizowana będzie we współpracy z popularnymi cyklami zawodów typu track day – Drive Cup oraz Race Cup, co dodatkowo uatrakcyjnia rywalizację.

 

Trwający od kwietnia do listopada sezon składa się z ośmiu rund, na profesjonalnych torach wyścigowych, które w bezpieczny sposób pozwalają wykorzystać możliwości sportowych aut:

1. runda TOYOTA GR CUP – 1 kwietnia - Tor Poznań, wspólnie z Drive Cup
2. runda TOYOTA GR CUP – 3 maja – Tor Kielce, wspólnie z Drive Cup
3. runda TOYOTA GR CUP – 4 czerwca – Silesia Ring, wspólnie z Race Cup
4. runda TOYOTA GR CUP – 22 lipca – Tor Poznań, wspólnie z Race Cup
5. runda TOYOTA GR CUP - 19 sierpnia - Autodrom Jastrząb, wspólnie z Race Cup
6. runda TOYOTA GR CUP - 9 września - Tor Kielce, wspólnie z Drive Cup
7. runda TOYOTA GR CUP – 28 października – Tor Poznań, wspólnie z Race Cup
8. runda TOYOTA GR CUP – 5 listopada – Silesia Ring, wspólnie z Drive Cup

 

Do końcowej klasyfikacji cyklu będzie liczyć się maksymalnie sześć najlepszych wyników z ośmiu planowanych rund.

W drugim sezonie TOYOTA GR CUP zapowiada się dużo dobrego ścigania!

 

Kultowe samochody
W TOYOTA GR CUP można podziwiać rozmaite auta o czystym sportowym rodowodzie, jak współczesne modele z linii GR i GRMN, czyli np. GR Yaris, GR Supra i GR86, po trochę nieoczywiste na pierwszy rzut oka na torze bardzo popularne modele TOYOTY, jak Aygo, Corolla, czy C-HR, dla których została stworzona specjalna kategoria.

 

TOYOTA GR CUP czerpie także pełnymi garściami ze sportowego DNA TOYOTY i długiej oraz bardzo bogatej historii tej japońskiej marki w budowaniu świetnych sportowych samochodów. Dzięki temu w TOYOTA GR CUP cały czas możemy podziwiać klasyczne sportowe konstrukcje, takie jak np. Celica oraz MR2, czy liczne usportowione wersje słynnej Corolli oraz bardzo popularne w Polsce GT86.

W serii może wziąć udział każdy użytkownik samochodów marki Toyota, a uczestnicy będą podzieleni na trzy klasy:
Klasa GR Yaris Cup – dla kultowego modelu Toyota GR Yaris,
Klasa GR Open Cup – dla wszystkich aut Toyoty z serii GRMN i GR,
Klasa Race & Fun – dla pozostałych samochodów marki Toyota.

Tysiące kierowców w Polsce cieszy się posiadaniem sportowych i usportowionych samochodów marki TOYOTA.

TOYOTA GAZOO Racing Polska zachęca ich właścicieli do używania aut zgodnie z założeniami konstruktorów, a tor wyścigowy to naturalne dla nich miejsce, gdzie mogą pokazać swoje prawdziwe oblicze.