GR News
GR News
GR News
Rozpoczynamy TOYOTA GR CUP DIGITAL!

 

Rozpoczynamy TOYOTA GR CUP DIGITAL!

Już w czwartek (20.04) i piątek (21.04) rozpocznie się rywalizacja zespołów o zwycięstwo w pierwszym sezonie cyklu TOYOTA GR CUP DIGITAL.

Po raz pierwszy w Polsce fani e-sportu i samochodów spod znaku TOYOTA GAZOO Racing będą mogli spotkać się na torze i ścigać w specjalnie przygotowanym dla nich cyklu - TOYOTA GR CUP DIGITAL. Jest to nowa seria w kalendarzu imprez digital motorsport, realizowana pod szyldem TOYOTA GAZOO Racing Polska, podczas której można rywalizować za kierownicą kultowych aut Toyoty.

Start sezonu TOYOTA GR CUP DIGITAL poprzedzony został kwalifikacjami, w których wzięło udział dziewięć zespołów, z których tylko sześć mogło zakwalifikować się do dalaszej walki. Dodatkowo jedno miejsce przypadło zespołowi Sim Racing Champions, czyli zwycięzcom Gran Turismo Team Cup (GTTC) 2022 - popularnej ligi e-sportowej, w ramach której rozgrywany jest TOYOTA GR CUP DIGITAL.

Sześciu kierowców z każdej drużyny miało tylko jeden cel - pokonać 4 okrążenia wymagającego toru Tokyo Expressway za kierownicą Toyoty GR Supra w jak najkrótszym czasie. Sumaryczny czas pięciu z nich stanowił przepustkę do rozpoczęcia zmagań w zawodach.

Po emocjonujących przejazdach udało się wyłonić finałową "siódemkę":

Kierowcy wyznaczeni przez kapitanów każdego z zespołów zostali podzieleni na 4 dywizje, które już 20 kwietnia (czwartek) o godzinie 19:00 rozpoczną rywalizację na torze wyścigowym Road Atlanta. Transmisja poprzedzona będzie studiem wyścigowych, które rozpocznie się o 18.30

Linki do transmisji:
Czwartek, 20.04.2023
D4 - godzina 19:00 - https://youtube.com/live/KK-lEIjCqmk
D2 - godzina 21:00 - https://youtube.com/live/OzubpAGB7sY

Piatek, 21.04.2023
D3 - godzina 19:00 - https://youtube.com/live/pBhAmuO-n_I
D1 - godzina 21:00 - https://youtube.com/live/0pShngsOM1w
 

Road Atlanta to jeden z najbardziej znanych torów wyścigowych w Stanach Zjednoczonych, położony w Braselton w stanie Georgia. Składająca się z 12 zakrętów długości całkowitej 4 088 metrów trasa stawia przed kierowcami nie lada wyzwanie i charakteryzuje się dużymi zmianami wysokości terenu oraz techniczną pętlą z wieloma "ślepymi" zakrętami.

Na dystansie 31 okrążeń kierowcy usiądą za sterami Toyota GR Supra Race Car w wyścigowej specyfikacji GT4. Niemal 400-konna, turbodoładowana 6-cylindrowa rzędowa jednostka napędowa pod maską dostarczy wiele emocji zarówno kierowcom biorącym udział w zawodach, jak i kibicom bacznie obserwujących zmagania.

   >>> Więcej informacji ze świata TOYOTA GAZOO Racing