GR News
GR News
GR News
Rozpoczyna się trzeci sezon pucharu TOYOTA GR CUP

 

Rozpoczyna się trzeci sezon pucharu TOYOTA GR CUP

TOYOTA GAZOO Racing Polska rozpoczyna trzeci sezon popularnego markowego pucharu TOYOTA GR CUP. Seria powstała z myślą o polskich właścicielach oraz miłośnikach sportowych i wyczynowych samochodów z linii GR. Składa się zarówno z imprez track day na profesjonalnych torach wyścigowych, jak i wirtualnych rozgrywek simracingowych oraz zlotów dla fanów marki.

Sportowe modele GR Supra, GR Yaris, czy GR86 powstały dzięki doświadczeniom inżynierów TOYOTA GAZOO Racing zdobytym w międzynarodowych rajdach i wyścigach. Samochody z linii GR cieszą się ogromną popularnością i z sukcesami rywalizują w licznych zawodach. Cykl TOYOTA GR CUP powstał w 2022 roku dla kierowców chcących realizować sportowe pasje i czerpać radość z jazdy tymi wyjątkowymi autami.

Seria od początku została bardzo dobrze przyjęta wśród entuzjastów sportowej jazdy. Pierwszy sezon został zorganizowany na profesjonalnych torach wyścigowych w Polsce i na Słowacji, a w 2023 roku projekt rozszerzono o wirtualną rywalizację w e-motorsporcie.

„Grono kierowców, którzy cieszą się współczesnymi i klasycznymi sportowymi samochodami stale rośnie. Chcemy by TOYOTA GAZOO Racing była w tym środowisku dobrze rozpoznawana i odbierana. W trzecim sezonie otwieramy się nie tylko na fanów marek Toyota i Lexus. Zachęcamy wszystkich miłośników sportowych samochodów do zapoznania się ze sportowym dziedzictwem i wyjątkową ofertą aut z linii GR podczas licznych wydarzeń prowadzonych przez TOYOTA GAZOO Racing Polska” – powiedział Mateusz Malinowski, Regional Product Manager Toyota Central Europe.

 

TOYOTA GAZOO Racing otwiera drogę do sportowych sukcesów
TOYOTA GR CUP prowadzony jest w formule popularnych imprez track day. Te łatwo dostępne i otwarte na wielu uczestników wydarzenia przyciągają coraz większą liczbę kierowców. Podczas tych zawodów Toyota należy do najliczniej reprezentowanych marek. Wielu uczestników, by wygrać, sięga właśnie po modele z linii GR.

„Rundy TOYOTA GR CUP celowo odbywają się wspólnie z zawodami, podczas których startuje wiele modeli różnych marek. Dzięki temu kierowcy w autach zaprojektowanych przez TOYOTA GAZOO Racing mogą zmierzyć się z rywalami w realnych warunkach i wykorzystać osiągi swoich samochodów. Po dwóch sezonach prowadzenia cyklu wiemy, że wybór auta z linii GR to prosta i szybka droga do zwycięstwa” – dodał Mateusz Malinowski.

Trzeci sezon TOYOTA GR Cup jest kontynuacją współpracy z uznaną serią Race Cup i składa się z sześciu rund rozgrywanych na profesjonalnych torach wyścigowych i autodromach.

Kalendarz Toyota GR CUP Track Day 2024:
1. runda – 27 kwietnia - Tor Poznań
2. runda – 29 czerwca – Silesia Ring
3. runda – 13 lipca – Moto Park Ułęż
4. runda – 10 sierpnia – Slovakia Ring
5. runda – 7 września - Autodrom Jastrząb
6. runda – 28 września – Moto Park Ułęż

 

W TOYOTA GR CUP mogą brać udział zarówno kierowcy GR Yarisa, GR Supry, GR86, czy Yarisa GRMN, jak i wszystkich innych modeli marek Toyota i Lexus. W minionym sezonie TOYOTA GR CUP uczestniczyło łącznie 57 kierowców, a najliczniej reprezentowanym modelem była Toyota GR Yaris (22 auta).

Wirtualne wyścigi w TOYOTA GR CUP DIGITAL
Oprócz sześciu rund w imprezach track day TOYOTA GAZOO Racing Polska zachęca do sportowej rywalizacji i rozwoju swoich umiejętności również entuzjastów popularnych gier komputerowych. W tym celu w 2023 roku powstał cykl TOYOTA GR CUP DIGITAL, do których zakwalifikowanych zostało 7 zespołów i 95 zawodników.

„Zaangażowanie w e-motorsport jest jednym z filarów działalności TOYOTA GAZOO Racing w zakresie sportów motorowych na świecie. Poprzez wspieranie rozwoju e-motorsportu aktywnie pracujemy nad tym, aby sporty motorowe oraz samochody sportowe były dostępne dla każdego. Jesteśmy jedną z nielicznych marek w Polsce, która prowadząc oficjalną serię, stwarza realne możliwości rozwoju w tej dziedzinie sportu. W tym sezonie planujemy otworzyć rywalizację dla większej grupy uczestników” – stwierdził Malinowski.

Prace nad kalendarzem i nową formułą rozgrywek TOYOTA GR CUP DIGITAL 2024 mają zakończyć się w marcu.

GR ZLOT otwiera nowy sezon
Posiadacze i miłośnicy samochodów Toyoty i Lexusa spotkali się 24 lutego na podwarszawskim Autodromie Słomczyn. Podczas odbywającej się tego dnia imprezy GR ZLOT licznie zgromadzeni uczestnicy ścigali się w bezpiecznych warunkach na torze. Wydarzenie było podsumowaniem minionego i otwarciem nowego sezonu obecności TOYOTA GAZOO Racing Polska w motorsporcie.

W trakcie GR ZLOTU rozdano nagrody za poprzedni sezon TOYOTA GR CUP oraz TOYOTA GR CUP DIGITAL. Zwycięzcy obu serii odebrali niepowtarzalne trofea na prostej startowej Autodromu Słomczyn, otoczeni klasycznymi i współczesnymi sportowymi autami marki.

Trofea za osiągnięte wyniki odebrali:

TOYOTA GR YARIS CUP 2023
Zwycięzca - Tomasz Sendrowski
2. miejsce - Artur Czyżykowski
3. miejsce - Monika Kalarus

TOYOTA GR OPEN CUP 2023
Zwycięzca - Mariusz Miąsko
2. miejsce - Kuba Borkowski
3. miejsce - Ireneusz Ludwiniak

TOYOTA GR CUP 2023 - klasa Race & Fun
Zwycięzca - Karol Miodyński
2. miejsce - Maciej Pawelec
3. miejsce - Jan Biegoń

TOYOTA GR CUP DIGITAL 2023
Mistrz - Zespół Elite Racing Squad
2. miejsce - Zespół Power Canvas Racing
3. miejsce - Zespół Sim Racing Champions

„Bardzo nas cieszy rosnące zainteresowanie serią, którą stworzyliśmy specjalnie dla pasjonatów japońskiej motoryzacji. Gratuluję wszystkim zwycięzcom drugiej edycji pucharu oraz dziękuję za udział każdemu zawodnikowi. Do zobaczenia na wyścigowych torach w sezonie 2024!” – podsumował Mateusz Malinowski.

Dla zdobywców pucharu TOYOTA GR CUP DIGITAL przygotowano wyjątkową niespodziankę. Członkowie zwycięskich zespołów mogli zasiąść za kierownicą wyścigowej Toyoty Yaris TRC, zbudowanej do startów w markowym pucharze TOYOTA Racing Cup. Auto przygotowane zgodnie z regulaminem technicznym Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski i klasy RN2 posiada pełne wyposażenie bezpieczeństwa (m.in. certyfikowaną klatkę bezpieczeństwa), sportowe opony semi slick oraz wyczynowe zawieszenie coilover. Dla wielu uczestników zdobywających doświadczenie w świecie wirtualnym była to pierwsza okazja do jazdy prawdziwym autem wyścigowym i sprawdzenia własnych umiejętności na realnym torze.

Na sezon 2024 TOYOTA GAZOO Racing zaplanowała kolejne edycje imprezy GR ZLOT, połączone z serią TOYOTA GR CUP.