GR News
GR News
GR News
Rajd Wielkiej Brytanii z kolejnym podwójnym podium dla Toyoty

 

Rajd Wielkiej Brytanii z kolejnym podwójnym podium dla Toyoty

Świetna forma ekipy Toyota Gazoo Racing WRT trwa. Rajd Wielkiej Brytanii 2018 zakończył się drugim miejscem Jariego-Mattiego Latvali i trzecim Esapekki Lappiego. Toyota zwiększyła również swoje prowadzenie w klasyfikacji producentów WRC.

Toyota Gazoo Racing WRT Esapekka Lappi na podium

Jari-Matti Latvala znowu w czołówce

Brytyjska aura uczyniła walijskie szutry niezwykle śliskimi. Nie było to jednak problemem dla Jariego-Matiego Latvali. Kierowca Yarisa WRC wygrał na czterech OS-ach, nie opuszczał czołówki klasyfikacji generalnej od początku do końca rajdu i ostatecznie ukończył rywalizację na drugiej lokacie, tuż za Sebastienem Ogierem w Fordzie Fieście WRC. Taki wynik oznaczał dla Latvali już trzecie podium w ostatnich czterech rundach Rajdowych Mistrzostw Świata.

Toyota Yaris WRC Rajd Wielkiej Brytanii 2018

Trzecie miejsce Esapekki Lappiego

Esapekka Lappi świetnie rozpoczął Rajd Wielkiej Brytanii, wygrywając pierwszy odcinek specjalny Tir Prince. Kierowca Toyoty Yaris WRC utrzymywał dobre tempo na dalszych OS-ach, a na 19 odcinku ponownie był najszybszy. Ostatecznie osiągnął metę na trzecim miejscu, z czasem o 35s lepszym od uzyskanego przez czwartego Craig Breena. 

Toyota Yaris WRC w czasie Rajdu Wielkiej Brytanii 2018

Ott Tänak nadal w świetnej formie

Przez większą część rajdu jeszcze lepsze rezultaty od swoich kolegów z zespołu Toyota Gazoo Racing notował zwycięzca trzech poprzednich rund WRC - Ott Tänak. Na starcie 16. odcinka specjalnego kierowca Yarisa WRC był pewnym liderem i miał przewagę 48 sekund nad drugim rywalem. Niestety, nagłe uszkodzenie chłodnicy sprawiło, że Tänak musiał przedwcześnie zakończyć rywalizację. Zgodnie z zasadami kierowca wziął jednak udział w Power Stage, który ukończył z drugim czasem, zdobywając cztery punkty. Taki rezultat sprawił, że reprezentant Toyoty aktualnie znajduje się na trzecim miejscu w klasyfikacji generalnej kierowców i traci do pierwszego Thierry’ego Neuville’a 21 punktów.

Yaris zespołu Toyota Gazoo Racing WRT - Rajd Wielkiej Brytanii 2018

Toyota liderem w klasyfikacji producentów

Bardzo dobre wyniki kierowców zespołu Toyota Gazoo Racing WRT pozwoliły Toyocie dopisać kolejne punkt w klasyfikacji producentów. Ekipa Toyoty znajduje się na pierwszym miejscu z przewagą 20 punktów nad zespołem Hyundaia. 

Następną rundą w tegorocznym kalendarzu WRC jest Rajd Hiszpanii, który rozpocznie się 25 października. 

Podium Rajdu Wielkiej Brytanii:

  1. Sebastien Ogier/Julien Ingrassia (Ford Fiesta WRC) 3h 06m 12,5s
  2. Jari-Matti Latvala/Miikka Anttila (Toyota Yaris WRC) +10,6s
  3. Esapekka Lappi/Janne Ferm (Toyota Yaris WRC) +35,1s

Zdjęcia: Toyota Gazoo Racing