GR News
GR News
GR News
Kris Meeke kierowcą Toyoty w sezonie 2019

 

Kris Meeke kierowcą Toyoty w sezonie 2019

Znamy nazwiska kierowców, którzy w przyszłym sezonie WRC będą reprezentowaćbarwy zespołu Toyota Gazoo Racing. Obok Otta Tänaka i Jariego-Mattiego Latvali za kierownicę Yarisa WRC wsiądzie Kris Meeke.

Kierowca z doświadczeniem

Kris Meeke ma duże doświadczenie w rajdowej rywalizacji. Pochodzący z Irlandii Północnej zawodnik swoje pierwsze podium w Rajdowych Mistrzostwach Świata zdobył w 2014 roku, a od sezonu 2015 pięciokrotnie wygrywał w WRC. Pierwsze rozmowy o współpracy między Toyotą a 39-letnim kierowcą przeprowadzono już trzy lata temu.

„Dołączenie do kierowców Toyoty to ogromna przyjemność i zaszczyt. DziękujęAkio Toyodzie, Tommiemu Mäkinenowi i całemu zespołowi za ich wiarę we mnie” – przyznał Kris Meeke.

Toyota Yaris WRC

Esapekka Lappi żegna się z Toyotą

Zakontraktowanie Krisa Meeke jest związane z odejściem z zespołu Toyota Gazoo Racing WRT Esapekki Lappiego. Młody kierowca i jego pilot Janne Ferm zakończąwspółpracę z ekipą Toyoty wraz z końcem tego sezonu. Załoga

w zeszłym roku odniosła bardzo ważne zwycięstwo w Rajdzie Finlandii, a w obecnym sezonie trzykrotnie stawała na podium. Takie wyniki bez wątpienia przyczyniły się do pozycji zespołu Toyota Gazoo Racing WRT w klasyfikacji producenckiej sezonu. Ekipa aktualnie znajduje się na pierwszym miejscu i ma 12 punktów przewagi nad drugą Ekipą Citroena.

Ott Tänak Toyota Gazoo Racing WRT

Ott Tänak i Jari-Matti Latvala zostają w Yarisach WRC

W przyszłym sezonie Rajdowych Mistrzostw Świata Toyotę nadal będąreprezentować Ott Tänak wraz z pilotem Martinem Järveoją i Jari-Matti Latvala z Miikką Anttilą. Tänak dołączył do zespołu Toyota Gazoo Racing WRT w tym sezonie i zapewnił ekipie cztery zwycięstwa. Latvala natomiast współpracował z zespołem Toyoty już w ubiegłym roku i jest autorem pierwszego zwycięstwa Yarisa WRC w Rajdowych Mistrzostwach Świata, a w aktualnym sezonie cztery razy stawał na podium.

Zdjęcia: Toyota Gazoo Racing WRT