GR News
GR News
GR News
Toyota awansowała na drugie miejsce wśród producentów

 

Toyota awansowała na drugie miejsce wśród producentów

Zespół Toyota Gazoo Racing awansował na drugie miejsce w klasyfikacji generalnej producentów po Rajdzie Argentyny, choć żaden z jego kierowców nie ukończył imprezy na podium.

Rajd Argentyny po raz kolejny udowonił, że jest bardzo trudną imprezą. Ponad 300 km odcinków specjalnych przez trzy dni rywalizacji dało w kość maszynom i załogom. Awaria wykluczyła Otta Tanaka z walki o zwycięstwo. Estończyk ukończył rywalizację na ósmym miejscu, po tym jak skorzystał z systemu Rally2. Drobnym pocieszeniem był punkt za piąte miejsce na Power Stage'u. Tanakowi w klasyfikacji generalnej uciekają najgroźniejsi rywale w boju o tytuł. Liderem jest Thierry Neuville z Hyundaia, który wygrał w Argentynie i nad Tanakiem ma już 28 punktów przewagi. Sebastien Ogier był trzeci i Tanaka wyprzedza o 18 punktów w "generalce".

"Pozytywne dla mnie jest to, że udało mi się odrobić część strat i zdobyć punkty za ósme miejsce. Ten weekend był jednak dla mnie frustrujący z powodu problemów. Było tempo, zabrakło wyniku, więc musimy się poprawić" - skomentował Tanak.

Najwyżej sklasyfikowanym kierowcą Toyoty w Rajdzie Argentyny był Kris Meeke, który zajął czwarte miejsce. Tuż za nim uplasował się Jari-Matti Latvala. To wystarczyło, by Toyota awansowała na drugie miejsce w klasyfikacji producentów, za Hyundaia (37 punktów straty).

Wyniki Rajdu Argentyny:

1. Thierry Neuville/Nicolas Gilsoul (Hyundai i20 Coupe WRC) 3h20m54.6s
2. Andreas Mikkelsen/Anders Jaeger-Amland (Hyundai i20 Coupe WRC) +48.4s
3. Sebastien Ogier/Julien Ingrassia (Citroën C3 WRC) +1m04.8s
4. Kris Meeke/Seb Marshall (Toyota Yaris WRC) +1m06.2s
5. Jari-Matti Latvala/Miikka Anttila (Toyota Yaris WRC) +1m21.1s
6. Dani Sordo/Carlos del Barrio (Hyundai i20 Coupe WRC) +1m26.7s
7. Teemu Suninen/Marko Salminen (Ford Fiesta WRC) +4m57.3s
8. Ott Tänak/Martin Järveoja (Toyota Yaris WRC) +14m24.8s
9. Mads Ostberg/Torstein Eriksen (Citroën C3 WRC) +14m28.5s
10. Pedro Heller/Marc Marti (Ford Fiesta R5) +20m14.5s