GR News
GR News
GR News
Tanak ucieka rywalom w WRC

 

Tanak ucieka rywalom w WRC

Ott Tanak (Toyota Yaris WRC) wygrał po raz drugi z rzędu Rajd Finlandii i powiększył przewagę w klasyfikacji generalnej mistrzostw świata nad swoimi największymi rywalami. Dla zespołu Toyoty to trzecie zwycięstwo w Finlandii z rzędu.

Tanak po raz kolejny udowodnił, ż jest kandydatem numer jeden do tytułu mistrza świata. Było to jego trzecie zwycięstwo w czterech ostatnich rundach mistrzostw świata. W Finlandii zebrał pełną pulę punktów. Do 25 punktów za triumf dołożył jeszcze pięć za wygranie Power Stage'a. Jego przewaga w klasyfikacji generalnej cyklu nad Sebastienem Ogierem wzrosła do 22 punktów, Thierry Neuville traci ich już aż 25.

Tanak wygrał Rajd Finlandii z przewagą 25,6 sekundy nad Esapekką Lappin (Citroen C3 WRC), a trzecie miejsce zajął Jari-Matti Latvala (Toyota Yaris WRC). W Finlandii nie poszło jego najgroźniejszym rywalom: Ogier dojechał do mety piąty, Neuville był szósty.

"To był niesamowity weekend. Przerwa wakacyjna przyszła w odpowiednim momencie, bo Rajd Sardynii dał mi w kość. Teraz mamy perfekcyjmny wynik, ale do końca sezonu jeszcze pięć rajdów, więc sporo roboty przed nami" - powiedział Tanak.

Następna runda WRC to Rajd Niemiec, który odbędzie się w dniach 22-25 sierpnia.

Czołówka WRC (po 9 z 14 rajdów)
1. O. Tanak 180pts
2. S. Ogier 158pts
3. T. Neuville 155pts