GR News
GR News
GR News
Skład zespołu TOYOTA GAZOO Racing WRT na sezon 2023 ogłoszony

 

Skład zespołu TOYOTA GAZOO Racing WRT na sezon 2023 ogłoszony

Barwy zespołu TOYOTA GAZOO Racing WRT w rajdowych mistrzostwach świata będą reprezentowały cztery załogi w Toyotach GR Yaris Rally1 HYBRID. Celem ekipy będzie obrona tytułów w klasyfikacjach kierowców, pilotów oraz producentów.

Takamoto Katsuta oraz Aaron Johnston dołączyli do TOYOTA GAZOO Racing WRT na sezon 2023. Japońsko-irlandzka załoga będzie zmieniać się w kabinie trzeciego auta z francuskim duetem Sébastien Ogier - Vincent Landais. W rundach, do których ośmiokrotny mistrz świata będzie zgłoszony, Katsuta i Johnston pojadą czwartym GR Yarisem Rally1 HYBRID, ale nie będą nominowani do zdobywania punktów.

Pełny program w sezonie 2023 mają zagwarantowany aktualni mistrzowie świata Kalle Rovanperä i Jonne Halttunen (obaj Finlandia), a także Brytyjczycy Elfyn Evans i Scott Martin. Dla obu duetów będzie to trzeci sezon w barwach zespołu TOYOTA GAZOO Racing.

„Sezon 2022 był dla nas niesamowicie udany. Zdobyć trzeci rok z rzędu komplet tytułów będzie niesamowicie wielkim wyzwaniem, ale taki jest nasz cel. Cieszymy się, że Takamoto dołącza do naszego zespołu, bo w ostatnim sezonie zaimponował jako najrówniej jeżdżący kierowca. Pozostali kierowcy udowodnili, że potrafią zwyciężać. Kalle ma przed sobą trudne zadanie obrony tytułu, końcówka sezonu w wykonaniu Elfyna pokazała, że w 2023 roku będzie bardzo konkurencyjny, a Sébastien, nawet jak startuje okazjonalnie, cały czas jest szybkim kierowcą i wiele wnosi do zespołu - mówi Jari-Matti Latvala, dla którego będzie to trzeci sezon z rzędu w roli szefa zespołu.

Sezon 2023 rozpocznie się od Rajdu Monte Carlo, który zaplanowany jest w dniach 19-22 stycznia.