GR News
GR News
GR News
Trener André Villas-Boas pojedzie w Rajdzie Dakar

 

Trener André Villas-Boas pojedzie w Rajdzie Dakar

Portugalski trener piłkarski André Villas-Boas wystartuje w Rajdzie Dakar. Były szkoleniowiec takich drużyn jak FC Porto, Chelsea FC czy Zenit Sankt Petersburg poprowadzi Toyotę Hilux należącą do zespołu Overdrive Racing. W roli pilota u jego boku zasiądzie Ruben Faria, motocyklista już doświadczony w startach w najtrudniejszym rajdzie świata. 

Toyota Hilux w czasie Rajdu Dakar 2017
André Villas-Boas i Ruben Faria wystartują w Toyocie Hilux należącej do zespołu Overdrive

Spełnienie marzenia

André Villas-Boas do niedawna współpracował z chińskim klubem Shanghai SIPG. Zrezygnował jednak z posady trenerskiej, bo jak twierdzi, start w Rajdzie Dakar będzie dla niego realizacją wielkiego marzenia.

Toyota Hilux zespołu Overdrive Racing
Portugalski trener początkowo planował start motocyklem, ostatecznie wybór padł na terenówkę

André Villas-Boas i Ruben Faria w Toyocie Hilux

Pierwotnie Portugalczyk planował przejechać rajd motocyklem. Jednak Alex Doringer z ekipy KTM przekonał 40-latka, że pokonanie trasy wiodącej przez Peru, Boliwię i Argentynę jest zbyt trudnym zadaniem, kiedy nie przeszło się całorocznego treningu. Ostatecznie Villas-Boas zdecydował się poprowadzić pojazd czterokołowy - Toyotę Hilux należącą do zespołu Overdrive Racing. Pilot byłego trenera FC Porto, Ruben Faria, po raz pierwszy wystartował w Rajdzie Dakar w 2006 roku. W 2013 roku dojechał do mety na drugim miejscu w klasyfikacji motocyklistów.