GR News
GR News
GR News
TOYOTA GAZOO Racing przygotowana do ostatniej rundy W2RC 2023 w Maroku

 

TOYOTA GAZOO Racing przygotowana do ostatniej rundy W2RC 2023 w Maroku

Kultowy Rajd Maroka zakończy w dniach 12-18 października rywalizację w Mistrzostwach Świata FIA w Rajdach Terenowych 2023 (W2RC). Zespół Toyoty jest gotów do obrony mistrzowskiego tytułu w klasyfikacji producentów, a w zwycięskim GR DKR Hilux T1+ zasiądzie Nasser Al-Attiyah, pilotowany przez Mathieu Baumela.

Zespół TOYOTA GAZOO Racing już na poprzedniej rundzie zapewnił sobie wystarczającą przewagę punktową, by cieszyć się z drugiego mistrzowskiego tytułu w W2RC. W takiej samej sytuacji jest Mathieu Baumel, który ma zagwarantowany mistrzowski tytuł w klasyfikacji pilotów, po zwycięstwie w Desafio Ruta 40 w Argentynie.

Jedynym tytułem, który wciąż pozostaje nierozstrzygnięty dla zespołu, jest klasyfikacja indywidualna kierowców, w których Nasser Al-Attiyah ma obecnie 51 punktów przewagi nad drugim w punktacji Yazeedem Al Rahji, pilotowanym przez Timo Gottschalka, którzy rywalizują w prywatnej Toyocie GR DKR Hilux T1+ . "Rajd Maroka to jedne z moich ulubionych zawodów. Wygrałem je sześć razy, z czego cztery razy z Toyotą. Teraz mamy szansę na piąte zwycięstwo dla Toyoty, a jeśli uda nam się wygrać, będę mógł cieszyć się drugim tytułem W2RC. Rajd jest jednak długi oraz zazwyczaj dość trudny i nie możemy nigdy lekceważyć pustyni. GR DKR Hilux T1+ jest mocny i wytrzymały, więc zdecydowanie mamy odpowiednie narzędzie do tego zadania". - mówi Nasser Al-Attiyah.

Trzecie miejsce w klasyfikacji także należy do załogi prowadzącej prywatną Toyotę GR DKR Hilux T1+ w składzie Juan Cruz Yacopini i Daniel Olivieras Carreras.

Rajd Maroka nie tylko tradycyjnie kończy już sezon W2RC, ale jest jedną z ostatnich okazji do solidnego treningu oraz sprawdzenia udoskonaleń w autach przed najważniejszym startem w Rajdzie Dakar. Dlatego celem zespołu TOYOTA GAZOO Racing będzie nie tylko zdobycie tytułu w klasyfikacji kierowców, ale także uważne obserwowanie tempa i przygotowania rywali przed głównym starciem na początku stycznia w Arabii Saudyjskiej.

Klasyfikacja kierowców w W2RC przed Rajdem Maroka:
1. N. AL-ATTIYAH (QAT), TOYOTA GAZOO RACING, 189
2. Y. AL RAJHI (SAU), OVERDRIVE RACING, 138
3. J. YACOPINI (ARG), OVERDRIVE RACING, 109
4. S. LOEB (FRA), BAHRAIN RAID XTREME, 101
5. S. HALPERN (ARG), X-RAID MINI, 89

Klasyfikacja pilotów w W2RC przed Rajdem Maroka:
1. M. BAUMEL (FRA), TOYOTA GAZOO RACING, 189
2. T. GOTTSCHALK (DEU), OVERDRIVE RACING, 119
3. D. OLIVERAS (ESP), OVERDRIVE RACING, 109
4. F. LURQUIN (BEL), BAHRAIN RAID XTREME, 101
5. B. GRAUE (ARG), X-RAID MINI, 89

Klasyfikacja producentów w W2RC przed Rajdem Maroka:
1. TOYOTA GAZOO RACING, 230
2. X-RAID MINI JCW TEAM, 127
3. BAIC ORV, 100
4. BAHRAIN RAID XTREME, 90