GR News
GR News
GR News
Oglądaj na żywo wielki finał GR Supra GT Cup 2020

 

Oglądaj na żywo wielki finał GR Supra GT Cup 2020

W ubiegłym roku Toyota Gazoo Racing stworzyła jedną z pierwszych w historii oficjalnych wirtualnych serii wyścigowych skupiających auta jednej marki – GR Supra GT Cup. Właśnie dobiega końca drugi sezon pucharu. Transmisję z wielkiego finału można oglądać na żywo w internecie.

Zdalny finał
Finał tegorocznej edycji GR Supra GT Cup jest częścią FIA Gran Turismo Championship 2020 Series World Final. Tym razem finaliści nie spotkają się osobiście, lecz – tak jak przez cały sezon – będą rywalizować w całości online, przebywając w swoich ojczyznach. W ostatecznej walce o tytuł najszybszego kierowcy GR Supry weźmie udział łącznie 24 uczestników z całego świata. To zawodnicy, którzy w trakcie sezonu zebrali najwięcej punktów w swoich regionach geograficznych. Rywalizacja będzie transmitowana na żywo przez internet na kanale Gran Turismo TV na YouTube. Zmagania ruszą w piątek 18 grudnia o 14:00.

Wyścigi dla każdego
GR Supra GT Cup to globalny puchar, w którym może wystartować każda osoba z dostępem do konsoli PlayStation 4, która ukończyła 6 lat. Wymagane jest jedynie posiadanie symulatora Grand Turismo Sport i modelu GR Supra w grze. Kończący się właśnie sezon jest drugim w historii markowego pucharu. Finałową grupę kierowców wyłoniły zmagania na 7 wirtualnych obiektach, takich jak Nürburgring, Circuit de La Sarthe czy Fuji International Speedway.

grsupragtcup 2020 key 008

GR Yaris dołącza do Supry
Nowa Toyota Supra oraz cykl GR Supra GT Cup spotkały się z bardzo dobrym przyjęciem ze strony miłośników simracingu. Już 28 tys. graczy na całym świecie spróbowało swoich sił w wirtualnym pucharze stworzonym przez Toyota Gazoo Racing. W listopadzie japońska marka postanowiła udostępnić fanom tytułu kolejną sportową nowość – hot hatcha GR Yaris. Wraz z pojawieniem się auta utworzono specjalne wyzwanie, w ramach którego gracze mogli sprawdzić swój czas na szutrowym odcinku Sardegna – Windmills.

Toyota angażuje się w e-motorsport
Przedstawiciele Toyota Gazoo Racing podkreślają, że zaangażowanie w e-motorsport jest w tej chwili jednym z filarów aktywności japońskiego zespołu w motorsporcie. Celem jest ułatwienie dostępu do sportowych samochodów i frajdy z ich prowadzenia ludziom różnych pokoleń na całym świecie. W tym sezonie sportowa marka japońskiego producenta została dodatkowo sponsorem cyklu rajdowego Sports WRC oraz ufundował nagrodę główną dla zwycięzcy – Toyotę GR Yaris. Wyczynowy zespół Toyoty nawiązał także współpracę przy promocji oficjalnej gry WRC 9.