GR News
GR News
GR News
Kto zostanie najszybszym kierowcą auta z linii GR?

 

Kto zostanie najszybszym kierowcą auta z linii GR?

Toyota wznawia rywalizację w dobrze znanym i niezwykle popularnym TOYOTA GAZOO Racing GT Cup. Na siedmiu obiektach z całego świata zobaczymy rywalizację w siedmiu wyjątkowych autach od TOYOTA GAZOO Racing. Zawody otwarte dla uczestników z całego świata, którzy zmierzą się o zaledwie 24 miejsca w wielkim finale.

TOYOTA GAZOO Racing GT Cup to kolejna odsłona wirtualnej rywalizacji dla graczy z całego świata. Uczestnicy będą rywalizować w Gran Turismo 7, najnowszej odsłonie kultowej gry przygotowanej na platformy PlayStation 4 i PlayStation 5.

E-motorsport to jeden z filarów działalności TOYOTA GAZOO Racing, dlatego w każdym sezonie na uczestników czeka coś ekstra. Właśnie w tej wirtualnej serii zadebiutował w zeszłym roku zupełnie nowy model z linii GR – Toyota GR86.

W sezonie 2020 na uczestników czeka aż siedem rund kwalifikacyjnych, rozgrywanych na najbardziej prestiżowych torach wyścigowych świata. Rywalizacja zacznie się w maju na kultowym torze Spa-Francorchamps, a w planach są jeszcze rundy na Circuit de la Sarthe, gdzie rozgrywany jest 24-godzinny wyścig Le Mans, Nürburgringu, a także japońskich obiektach Suzuka, Autopolis oraz Fuji. Lokalizacja ostatniej rundy kwalifikacyjnej oraz wielkiego finału nie została jeszcze ogłoszona. Kwalifikacje zaplanowane są na okres od maja do sierpnia, a pojedynek 24 najszybszych wirtualnych kierowców ma odbyć się w listopadzie.

Od seryjnego GR Yarisa po hipersamochód GR010 Hybrid
W tym sezonie TOYOTOA GAZOO Racing postawiła na pełną różnorodność – część rund odbędzie się w drogowych autach z linii GR, ale swoje umiejętności będzie można także sprawdzić za kierownicą ultrawyścigowych konstrukcji, także z przeszłości.

Dwukrotnie uczestnicy TGR GT Cup zmierzą się ze sobą w kokpitach SF19 Super Formula, czyli jednomiejscowych aut wyścigowych biorących udział w serii Super Formula o mocy 640 KM i masie zaledwie 660 kg, które potrafią rozpędzać się na torze do nawet 305 km/h. Uczestnicy TOYOTA GAZOO Racing GT Cup dostaną po raz pierwszy okazję do sprawdzenia swoich sił także za kierownicą hipersamochodu, czyli GR010 Hybrid. To auta, które zdominowało rywalizację w kategorii Hypercar, triumfowało w zeszłorocznym wyścigu 24h Le Mans i zdobyło dla Toyoty podwójne mistrzostwo w FIA WEC. Nie lada gratką będzie także możliwość jazdy Toyotą Suprą GT500 z 1997 roku w oryginalnym malowaniu zespołu Castrol TOM’S.

Do dyspozycji oczywiście będzie także pełna lista modeli z linii GR. Przewidziano po jednej rundzie na ściganie za kierownicą Toyoty GR Yaris, Toyoty GR86 oraz Toyoty GR Supra. Samochód, którym uczestnicy będą walczyć w wielkim finale zostanie ogłoszony w późniejszym terminie.

Co trzeba zrobić, żeby wziąć udział w TGR GT Cup 2022? Wystarczy mieć skończone sześć lat oraz konsolę PS4 lub PS5 z grą Gran Turismo 7. A następnie dołączyć do rozgrywki w swojej strefie czasowej w wyznaczonym dniu. Pierwsza okazja do rywalizacji już 15 maja.