GR News
GR News
GR News
TOYOTA GR CUP DIGITAL debiutuje w Polsce!

 

TOYOTA GR CUP DIGITAL debiutuje w Polsce!

Po raz pierwszy w Polsce fani e-sportu i samochodów spod znaku TOYOTA GAZOO Racing będą mogli spotkać się na torze i ścigać w specjalnie przygotowanym dla nich oficjalnym cyklu - TOYOTA GR CUP DIGITAL. Jest to nowa seria w kalendarzu imprez digital motorsport, realizowana pod szyldem TOYOTA GAZOO Racing Polska, podczas której każdy będzie mógł rywalizować za kierownicą kultowych aut Toyoty.

TOYOTA GR CUP - jazda na torze dla każdego
Sportowe auta Toyoty, w szczególności nowe modele z serii GR, szybko zdobywają serca fanów motoryzacji, zyskując miana kultowych. To zasługa wieloletniego dziedzictwa Toyoty w motorsporcie, sukcesów na rajdowych trasach i wyścigowych torach oraz kunsztu inżynierskiego konstruktorów japońskiej marki.

Sportowy hot-hatch, 2-drzwiowe coupe, czy gran turismo japońskiego koncernu to połączenie wszystkiego, co prawdziwy samochód sportowy powinien mieć: mocny silnik, sportowe zawieszenie, inteligentny układ przeniesienia napędu, lekkie nadwozie i nieopisana radość z jazdy.

TOYOTA GAZOO Racing Polska, we współpracy z popularną e-sportowa ligą Gran Turismo Team Cup (GTTC), postanowiła dać wszystkim miłośnikom sportowych aut marki Toyota okazję do rywalizacji na torze.

Na sezon 2023 zaplanowano 8 rund na wyjątkowych torach wyścigowych:

 W serii może wziąć udział każda osoba posiadająca dostęp do platformy PlayStation oraz gry Gran Turismo.

 

Kultowe samochody
W TOYOTA GR CUP DIGITAL będzie można ścigać się rozmaitymi sportowymi autami marki TOYOTA, zaczynając od wyczynowych modeli np. LMP1 Toyota TS50 - Hybrid, GT3 SupraGT500, GT4 GR Supra, poprzez współczesne modele o czystym sportowym rodowodzie, jak auta z linii GR i GRMN, czyli np. GR Yaris, GR Supra i GR86, po trochę nieoczywiste na pierwszy rzut oka na torze bardzo popularne modele TOYOTY, jak hybrydowy Prius, czy potężna terenowa Tundra.

W serii nie zabraknie także aut z bardzo długiej oraz bardzo bogatej historii TOYOTY w budowaniu świetnych sportowych samochodów. Dzięki temu w TOYOTA GR CUP DIGITAL będzie można ścigać się także pięknymi klasycznymi konstrukcjami, takimi jak np. Celica GT-Four oraz MR2 GT-S, GT86 i jego legendarnym poprzednikiem "Hachiroku" AE86 oraz m.in. takimi ikonami motoryzacji jak Toyota Sports 800 i Toyota 2000GT.

Dodatkową atrakcją będzie możliwość rywalizacji autami koncepcyjnymi TOYOTY.