GR News
GR News
GR News
Drugi sezon pucharu Toyota GR Cup

 

Drugi sezon pucharu Toyota GR Cup

TOYOTA GAZOO Racing Polska rozpoczyna drugi sezon markowego pucharu Toyota GR Cup dla miłośników sportowych aut Toyoty, w szczególności kultowych modeli z linii GR. Fani GR Yarisa, GR Supry czy Toyoty GR86 będą mogli spotkać się na torze i walczyć o tytuły w specjalnie przygotowanych dla nich oficjalnych cyklach wyścigowych w sporcie samochodowym i e-motorsporcie.

Toyota GR Cup to seria zawodów adresowana do kierowców sportowych samochodów Toyoty. Mogą w niej brać udział zarówno posiadacze aut z linii GR oraz Yarisa GRMN, jak i innych modeli. Puchar jest organizowany przez TOYOTA GAZOO Racing Polska, we współpracy z popularnymi cyklami zawodów typu track day – Drive Cup oraz Race Cup. Wydarzenia odbywają się na profesjonalnych torach, znanych z prestiżowych wyścigów krajowych i międzynarodowych.

W drugim sezonie puchar rozrósł się do czterech powiązanych ze sobą wydarzeń ze świata sportów motorowych i e-motorsportu. Toyota Racing Cup to najbardziej wymagająca seria dla zawodowych kierowców. GR Cup jest skierowany do pasjonatów szybkiej jazdy samochodami Toyoty. Rywalizacja w serii Toyota GR Cup DIGITAL zostanie rozegrana w świecie wirtualnym, a wszyscy uczestnicy oraz kibice będą mogli się spotkać podczas motoryzacyjnych zlotów.

„Toyota ma w swoim dorobku wiele legendarnych sportowych modeli, a GR Supra i GR Yaris, które dołączyły do nich w ostatnich latach, również zyskały już status aut kultowych. W Polsce są już tysiące kierowców, którzy cieszą się współczesnymi i klasycznymi sportowymi samochodami Toyoty. Zależy nam, żeby jak najczęściej korzystali z nich zgodnie z założeniami konstruktorów, czyli na torze. Puchar Toyota GR Cup otwiera przed nimi nowe możliwości realizacji swoich pasji i czerpania czystej radości z jazdy” – skomentował Mateusz Malinowski, Regional Product Manager Toyota Central Europe. – „W drugim sezonie otwieramy się na jeszcze szersze grono fanów Toyoty, organizując w ramach Toyota GR Cup typy zawodów, którym będą towarzyszyły imprezy z cyklu GR Zlot. Obok dwóch serii zmagań na torze przenosimy się także do świata e-motorsportu, gdzie każdy będzie mógł sprawdzić swoje umiejętności, nie wychodząc z domu”.

Toyota GR Cup – jazda na torze dla każdego
Seria Toyota GR Cup powstała w 2022 roku z myślą o polskich właścicielach sportowych samochodów z linii GR. Nowa inicjatywa TOYOTA GAZOO Racing Polska w swojej przyjaznej, przystępnej formule została bardzo dobrze przyjęta wśród entuzjastów sportowej jazdy. W pierwszym sezonie wzięły udział 42 sportowe auta Toyoty, rywalizujące na profesjonalnych torach w Polsce i na Słowacji.

Drugi sezon Toyota GR Cup jest kontynuacją współpracy z popularnymi cyklami zawodów typu track day – Drive Cup oraz Race Cup. Trwający od kwietnia do listopada sezon składa się tym razem z ośmiu rund na zróżnicowanych, cenionych przez kierowców torach.

Łatwo dostępna formuła otwartych imprez typu track day sprawia, że w Toyota GR Cup mogą brać udział zarówno kierowcy seryjnych egzemplarzy GR Yarisa, GR Supry, GR86 i Yarisa GRMN, jak i ich zmodyfikowanych wersji.

Seria jest otwarta na wszystkie modele Toyoty, także te spoza linii GR. W ubiegłym roku wzięło w niej udział wiele klasycznych, kultowych konstrukcji Toyoty, takich jak MR2, Celica, Corolla czy GT86, a nawet Toyota Aygo. Organizator utworzył dla nich specjalną klasę.

Kalendarz Toyota GR Cup Track Day 2023

Toyota GR Cup DIGITAL – cyfrowa jazda w świecie e-motorsportu
Po raz pierwszy w Polsce fani e-sportu i samochodów spod znaku TOYOTA GAZOO Racing będą mogli spotkać się na wirtualnym torze i ścigać w specjalnie przygotowanym dla nich oficjalnym cyklu – Toyota GR Cup DIGITAL. Jest to nowa seria w kalendarzu imprez digital motorsport, realizowana we współpracy z popularną e-sportową ligą Gran Turismo Team Cup (GTTC).

W serii może wziąć udział każda osoba posiadająca dostęp do platformy PlayStation oraz gry Gran Turismo, co sprawia, że każdy fan sportowych aut marki Toyota będzie miał okazję do walki na torze. Na sezon 2023 zaplanowano 8 rund na wyjątkowych torach wyścigowych.

W Toyota GR Cup DIGITAL będzie można ścigać się rozmaitymi sportowymi autami Toyoty, zaczynając od samochodów wyczynowych, takich jak LMP1 Toyota TS050 Hybrid, GT3 Supra GT500, GT4 GR Supra, przez współczesne modele o sportowym rodowodzie z linii GR i GRMN, aż po popularne modele Toyoty, w tym hybrydowego Priusa czy potężną terenową Tundrę.

W serii nie zabraknie także aut z długiej, bogatej historii sportowych samochodów Toyoty, jak legendarny „Hachiroku”, czyli Corolla AE86, czy ikony motoryzacji Toyota Sports 800 i Toyota 2000GT. Dodatkową atrakcją będzie możliwość rywalizacji autami koncepcyjnymi Toyoty.

Kalendarz Toyota GR Cup DIGITAL 2023

Toyota Racing Cup – Yarisem po mistrzostwo Polski
Toyota Racing Cup to wyścigowa seria, rozgrywana w ramach Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski, w której walka toczy się o tytuł mistrza Polski.

W sezonie 2023 zadebiutuje nowy wyścigowy samochód Toyota Yaris TRC. Auto oparte jest na popularnym, tanim i łatwo dostępnym modelu Toyota Yaris 1.5 Dynamic Force 6 M/T, dzięki czemu udział w serii nie wymaga ponoszenia wysokich kosztów i daje szansę wielu kierowcom, by rozwinęli swoją wyścigową karierę.

W Toyota Racing Cup swoje miejsce znajdą zarówno kierowcy, którzy zdobyli już doświadczenia np. w imprezach typu track day, takich jak Toyota GR Cup, jak i początkujący zawodnicy. Seria ułatwia rozpoczęcie kariery wyścigowej młodym pasjonatom motorsportu, ponieważ Yarisem TRC w randze mistrzostw Polski mogą startować już 14-latkowie.

Kalendarz Toyota Racing Cup 2023

GR Zlot – święto sportowych aut Toyoty
Podczas wybranych rund Toyota GR Cup entuzjaści sportowych lub usportowionych samochodów Toyoty będą mogli wziąć udział w zorganizowanym specjalnie dla nich pikniku motoryzacyjnym GR Zlot. Będzie to doskonała okazja dla posiadaczy sportowych Toyot do spotkania i wymiany doświadczeń, zaś dla kibiców do podziwiania niezwykle bogatego motoryzacyjnego dziedzictwa producenta.

Każdy uczestnik zlotu będzie mógł aktywnie spędzić czas w towarzystwie aut marki Toyota oraz podziwiać jazdę swoich ulubionych modeli na torze wyścigowym.

 

   >>> Więcej informacji ze świata TOYOTA GAZOO Racing