GR News
GR News
GR News
Koncepcyjna Toyota FT-1 w Zielonym Piekle - podsumowanie 2. rundy TOYOTA GR CUP DIGITAL

 

Koncepcyjna Toyota FT-1 w Zielonym Piekle - podsumowanie 2. rundy TOYOTA GR CUP DIGITAL

Za nami druga runda TOYOTA GR Cup Digital. Tym razem kierowcy przemierzali niesamowicie trudną i wymagającą nitkę "Zielonego Piekła" , czyli toru Nürburgring w konfiguracji 24-godzinnej.

Po raz kolejny mogliśmy śledzić zmagania kierowców w podziale na 4 dywizje. Tym razem zwodnicy usiedli za kierownicą koncepcyjnego modelu Toyota VGT w specyfikacji torowej GT3. Kolejnym wyzwaniem dla zawodników była nieprzewidywalność warunków panujących na torze. Na dystansie pięciu okrążeń, w każdej chwili suchy, przyczepny tor mógł pokryć się warstwą deszczu, która diametralnie zmienia zachowanie samochodu.

Zawody rozpoczęły się od przeprowadzenia kwalifikacji, które miały ustawić kierowców na starcie względem uzyskanych czasów. Konfiguracja toru wymagała od zawodników niesamowitego skupienia oraz rozwagi w podejmowaniu decyzji o jakichkolwiek manewrach. Mimo to mogliśmy zaobserwować wiele ekscytujących sytuacji podczas transmisji na żywo, które tylko dodawały pikanterii całemu wyścigowi.

Po raz kolejny kierowcy Elite Racing Squad potwierdzili swoją genialną dyspozycję zgarniając komplet punktów.

 

Kolejna runda już 15-16 czerwca. Zespoły staną do rywalizacji na wirtualnym Circuit de la Sarthe - jednym z najsłynniejszych torów wyścigowych, na których przeprowadzane są zawody z cyklu 24-godzinnych wyścigów długodystansowych Le Mans. Aby utrzymać ducha tych zawodów, wyścig odbędzie się mistrzowskim supersamochodem z sezonu 2021 - Toyotą GR010 HYBRID. Podwójnie doładowana, widlasta, sześciocylindrowa jednostka napędowa o mocy 680 koni mechanicznych w połaczeniu z 272-konnym silnikiem elektrycznym zapewni wyjątkowe emocje od startu do mety.

  >>> Więcej informacji ze świata TOYOTA GAZOO Racing