GR News
GR News
GR News
Rywalizacja w TOYOTA GR CUP wchodzi w decydujący etap

 

Rywalizacja w TOYOTA GR CUP wchodzi w decydujący etap

Uczestnicy markowych pucharów Toyoty rozpoczęli rozstrzygającą serię zmagań w oficjalnych seriach wyścigowych organizowanych pod szyldem TOYOTA GAZOO Racing Polska. Czwarta runda TOYOTA GR CUP Digital wyłoniła głównych faworytów do końcowej wygranej w e-sportowej rywalizacji, a przed kierowcami ścigającymi się w serii track day TOYOTA GR CUP pozostały już tylko trzy rundy do końca sezonu.

TOYOTA GAZOO Racing Polska, we współpracy z popularnymi cyklami zawodów typu track day – Drive Cup i Race Cup oraz ligi e-motorsport Gran Turismo Team Cup realizuje liczne wydarzenia skierowane do pasjonatów szybkiej jazdy samochodami Toyoty. Kultowe sportowe modele np. GR Yaris, GR Supra czy GR86 można podziwiać na żywo w serii TOYOTA GR CUP, a w e-motorsporcie podczas TOYOTA GR CUP Digital zawodnicy mogą wirtualnie zasiąść za kierownicą m.in. hipersamochodu - Toyota GR010 HYBRID. Rozgrywki w obu seriach wypełniają kalendarze fanom marki Toyota i dostarczają im stałą dawkę pozytywnych emocji.

Ekscytująca walka za kierownicą Toyoty GR Yaris
Czwarta odsłona zmagań w TOYOTA GR CUP DIGITAL wprawiła fanów w nie lada zachwyt, po serii nieprzewidywalnych i trzymających w napięciu do końca wyścigów.

Zawody odbywały się na malowniczym wirtualnym torze w Alsace-Village znanym z bardzo trudnych technicznie zakrętów. Algorytm pogodowy był tym razem łaskawy dla zawodników i zapewnił idealną słoneczną oraz bezchmurną pogodę, gwarantującą znakomitą widoczność i przyczepność. Podczas tej rundy zawodnicy korzystali z modelu GR Yaris w stuprocentowej seryjnej specyfikacji bez możliwości dodatkowych ustawień. Podniosło to dodatkowo poziom rywalizacji, kładąc z jednej strony główny nacisk na indywidualny talent każdego kierowcy, a z drugiej na strategię całego zespołu na wyścig.

Pomimo zaciętej rywalizacji i walki o każdy metr toru wyścigi przebiegły bez większych incydentów, co świadczy o wysokim poziomie umiejętności wszystkich kierowców. Lider, zespół Elite Racing Squad, kontynuuje swoją zwycięską serię, wygrywając także w czwartej rundzie z dorobkiem 1420. Daje im łącznie 6085 punktów i pewne prowadzenie w klasyfikacji rocznej.

Drugie miejsce i 1310 punktów w Alsace-Village zdobyli Sim Racing Champions, którzy z 5015 punktami na koncie zajmują drugą pozycję w rocznym zestawieniu. Interesująca walka rozegrała się pomiędzy kierowcami Power Canvas Racing, Arrows Team Racing Toyota Łódź, Rally & Racing Army oraz Grip Extreme Forever, którzy zdobyli odpowiednio 970, 925, 920 i 915 punktów. Pozwoliło to Grip Extreme Forever, zachować trzecie miejsce w klasyfikacji rocznej z 4255 punktami.

Następna runda serii TOYOTA GR CUP DIGITAL, organizowanej przy współpracy z e-sportową ligą Gran Turismo Team Cup, zapowiada się nie mniej emocjonująco. Miejscem wydarzenia będzie wyjątkowy i bardzo trudny wirtualny tor Dragon Trail - Garden, podczas którego kierowcy po raz kolejny będą mieli do dyspozycji auto o zupełnie innej charakterystyce prowadzenia. Koncepcyjna rajdowa Toyota 88 Gr. B, nawiązująca do legendarnej Toyoty Celica Twin-Cam Turbo Grupy B z lat 80., będzie bardzo trudnym i nieprzewidywalnym autem. Jednak tym razem zespoły będą mogły w pełni skonfigurować swoje samochody, co oznacza, że możemy spodziewać się różnorodnych strategii i ustawień dostosowanych do stylu jazdy konkretnego kierowcy.

“Górski” sprawdzian w TOYOTA GR CUP
Szósta runda TOYOTA GR CUP odbędzie się na bardzo lubianym przez kierowców Torze Kielce, wspólnie z popularną imprezą track day - Interia Drive Cup. Zawodnicy po raz drugi w tym sezonie odwiedzą motorsportowy obiekt zlokalizowany w Górach Świętokrzyskich.

Obiekt znany jest z ciasnej i technicznej pierwszej części toru, na której kierowcy będą musieli zmierzyć się z wieloma zakrętami o zróżnicowanej charakterystyce. Dodatkowym wyróżnikiem tego fragmentu jest bardzo zmienna nawierzchnia, która potrafi być inna na wejściu w zakręt i wyjściu z niego, co jeszcze bardziej podnosi poziom trudności. Z kolei druga partia toru to bardzo szybki wyścigowy fragment z licznymi zmianami poziomów, niewidocznymi zakrętami za szczytem i słynnym “korkociągiem” w stylu legendarnego amerykańskiego toru Laguna Seca. Ta zlokalizowana w lesie część toru często jest porównywana przez zawodników do najtrudniejszych tras znanych z wyścigów górskich.

Taka konfiguracja trasy, która swoją charakterystyką odpowiada bardziej odcinkowi specjalnemu na rajdzie, sprawia, że po raz kolejny faworytami do wygranej w zawodach będą kierowcy Toyoty GR Yaris. Mieszanka ciasnych zakrętów i wąskich śliskich partii o różnej przyczepności z bardzo szybkim oraz wymagającym odcinkiem leśnym da szansę zaprezentować pełnię swoich możliwości napędowi GR-Four z GR Yarisa i jego najlepszym cechom wywodzącym się z rajdowego DNA poprzedników z napędem GT-Four, czyli słynnych Toyot Celica ST165, ST185, czy ST205.

Do walki staną także pozostali przedstawiciele z rodziny GR jak GR Supra i GR86 oraz liczne sportowe youngtimery MR2, czy GT86. Nie zabraknie także popularnych modeli Toyoty, jak Corolla lub Starlet, które udowadniają, że również świetnie sobie radzą na torze wyścigowym.

 

Druga edycja GR ZLOT
TOYOTA GAZOO Racing Polska wspólnie z Celica-Club Poland przygotowała po raz kolejny dla fanów sportowych samochodów marki TOYOTA wyjątkową możliwość spotkania się na torze wyścigowym. Już 16 września na MotoPark Toruń będzie można podziwiać zarówno współczesne, jak i klasyczne sportowe modele Toyoty, które spotkają się podczas drugiej edycji GR ZLOT-u.

Podczas wrześniowej edycji GR ZLOT-u dla uczestników dostępna będzie pełna asfaltowa wyścigowa nitka MotoParku Toruń o długości 1050 metrów, na której w bezpiecznych warunkach będzie można poznać sportowe możliwości swojego auta i czerpać mnóstwo radości w wyścigowej jazdy na torze.

Park maszyn będzie otwarty dla każdego, kto będzie chciał pochwalić się swoją Toyotą lub obejrzeć na żywo liczne sportowe modele marki, zarówno te historyczne, youngtimery, jak i przedstawicieli najnowszej linii GAZOO Racing.

 

>>> Więcej informacji ze świata TOYOTA GAZOO Racing