GR News
GR News
GR News
Walka o wysoką stawkę w TOYOTA GR CUP DIGITAL

 

Walka o wysoką stawkę w TOYOTA GR CUP DIGITAL

TOYOTA GAZOO Racing Polska przenosi sportową rywalizację w cyfrowy świat e-motorsportu podczas 7. rundy TOYOTA GR CUP DIGITAL. Tym razem kierowcy zasiądą w Toyocie GR Supra Racing Concept GT3 i zmierzą się na wymagającej trasie wirtualnego toru Grand Valley - Highway 1.

TOYOTA GR CUP DIGITAL to nowa seria w kalendarzu imprez digital motorsport, realizowana przez TOYOTA GAZOO Racing Polska we współpracy z popularną e-sportową ligą Gran Turismo Team Cup (GTTC), podczas której można rywalizować za kierownicą wyjątkowych sportowych aut Toyoty. Kalendarz rozgrywek składa się z ośmiu rund rozgrywanych od kwietnia do grudnia. Przed zespołami biorącymi udział w serii pozostały już tylko dwie finałowe rundy.

Trzecia odsłona GR Supry
Kierowców walczących w TOYOTA GR CUP DIGITAL czeka spore wyzwanie. W ich ręce podczas zawodów na Grand Valley oddana będzie Toyota GR Supra Racing Concept ‘18. Auto przygotowane według specyfikacji wyścigowej grupy GT3 dysponuje potężną mocą 591 KM i przy masie zaledwie 1243 kg posiada rewelacyjny współczynnik masy do mocy wynoszący zaledwie 2.1 kg/KM. Tylnonapędowe auto jest bardzo szybkie, ale i wymagające w prowadzeniu oraz potrafi być bardzo narowiste.

Dodatkowym wyzwaniem dla kierowców będzie brak możliwości zmiany ustawień auta. Z jednej strony podniesie to poziom trudności rywalizacji, ale z drugiej sprawi, że decydującym czynnikiem w walce w równych samochodach będzie talent kierowców.

To już trzecia okazja dla kierowców do jazdy za kierownicą GR Supry w tym sezonie. Na początku roku w kwalifikacjach pretendenci do udziału w TOYOTA GR CUP DIGITAL 2023 walczyli o szansę na udział w cyklu w seryjnych Toyotach GR Supra. Następnie kierowcy siedmiu najlepszych zespołów zmierzyli się w 1. rundzie, prowadząc GR Suprę GT4. Teraz będą mieli okazję spróbować rywalizacji w najmocniejszej wersji GR Supry, nie licząc jej koncepcyjnego pierwowzoru Toyoty FT-1 VGT GT3, który użyty był podczas 2. rundy.

California Dreaming
Przedostatnia runda TOYOTA GR CUP DIGITAL rozegrana zostanie w słonecznej Kalifornii, na klasycznym torze Grand Valley w pełnej konfiguracji Highway 1. Wirtualny obiekt został ulokowany na rozległym terenie, gdzie ocean styka się z górami, a dla jego uatrakcyjnienia wyścigową nitkę poprowadzono przez długi most i tunele. Tworzy to dynamicznie zmieniające się otoczenie, które daje dużo radości z jazdy po krętych nadmorskich drogach.

Trasa o długości 5099 metrów ma 18 zakrętów o zmiennej konfiguracji, a jej wyróżniającą cechą jest różnica poziomów wynosząca aż 97 metrów. Duże zmiany wysokości, zakręty z ograniczoną widocznością oraz bardzo szybkie długie proste zmuszą kierowców do zachowania nieustannej czujności i wysokiej precyzji jazdy.

Kto stanie na podium TOYOTA GR CUP DIGITAL?
Lider klasyfikacji rocznej, zespół Elite Racing Squad, ma szansę sięgnąć po tytuł TOYOTA GR CUP DIGITAL 2023 już w przedostatniej rundzie. Przez cały sezon zespół prezentował najwyższy poziom, a jego kierowców było bardzo trudno pokonać. Teraz Elite Racing Squad czeka rywalizacja o dużą stawkę i pod bardzo dużą presją. Rywale z pewnością będą chcieli wykorzystać ich najdrobniejszy błąd.

W stawce TOYOTA GR CUP DIGITAL będą się toczyć także inne bitwy. Zespoły Sim Racing Champions i Power Canvas Racing walczą pomiędzy sobą o drugie i trzecie miejsce. Ich rywalizacji towarzyszą bardzo duże emocje i liczne widowiskowe pojedynki. Z kolei w zmaganiach o czwarte i piąte miejsce Arrows Team Racing Toyota Łódź i Grip Extreme Forever dbają o to, aby ich walka była równie emocjonująca.

W przedostatniej rundzie pozostało jeszcze wiele do zdobycia, także w drugiej części tabeli punktowej. Bardzo ciekawie zapowiada się rywalizacja pomiędzy zespołami Pitbull Racing Team oraz Rally & Racing Army, które walczą o każdy punkt i starają się uniknąć ostatniego miejsca w rywalizacji.

7. runda TOYOTA GR CUP DIGITAL startuje w czwartek 16 listopada o godzinie 19.00 i będzie można ją śledzić na żywo w serwisie YouTube >>> LINK DO TRAMSMISJI LIVE