GR News
GR News
GR News
TOYOTA GAZOO Racing przedstawia szczegóły e-motorsportowej serii GT Cup 2024

 

TOYOTA GAZOO Racing przedstawia szczegóły e-motorsportowej serii GT Cup 2024

Toyota zaprasza miłośników sportów motorowych do świata wirtualnych wyścigów i udziału w serii TOYOTA GAZOO Racing GT CUP 2024. Rozgrywki oparte są na popularnej grze Gran Turismo 7, dostępnej na platformach PlayStation®5 i PlayStation®4, a sezon składa się z siedmiu rund kwalifikacyjnych i wielkiego finału.

Toyota od lat prowadzi działalność w zakresie e-motorsportu na całym świecie. Marka wspierając rozwój e-motorsportu sprawia, że sporty motorowe oraz samochody sportowe są dostępne dla każdego. TOYOTA GAZOO Racing GT Cup (TGR GT Cup) to ogólnoświatowa seria wyścigów w e-motorsporcie, która wywodzi się z rozrywanego od 2019 cyklu zawodów GR Supra GT Cup.

Podczas trwającego od kwietnia do sierpnia sezonu, zawodnicy sim racingu zmierzą się w siedmiu rundach kwalifikacyjnych. Zmagania na wirtualnych torach i trasach wyłonią zwycięzców, którzy wezmą udział w wielkim finałowy wyścigu w grudniu. Rywalizacja oparta będzie na systemie ligowy (GT1, GT2 i GT3) podzielonym w zależności od poziomu umiejętności kierowców, by ułatwić udział wszystkim, nawet początkującym zawodnikom. Zmagania są otwarte dla uczestników od szóstego roku życia w górę.

W rundach kwalifikacyjnych TGR GT Cup zawodnicy będą mogli korzystać z aut także innych producentów. W serię oprócz Toyota Motor Corporation zaangażowane są również Subaru Corporation, Nissan Motor Corporation, Honda Racing Corporation i Mazda Motor Corporation.

TGR GT Cup 2024 rozpocznie runda kwalifikacyjna rozgrywana w ramach Wirtualnego Pucharu GR86/BRZ. W 2. rundzie kwalifikacyjnej zawodnicy ścigać się będą w pierwszym masowo produkowany pojeździe HEV, czyli Toyocie Prius, którą po raz pierwszy będzie można zobaczyć w tej serii. Podczas finałowej 7. rundy kwalifikacyjnej zawodnicy będą mieli na raz do dyspozycji auta wszystkich pięciu producentów zaangażowanych w TGR GT Cup, w tym LEXUSA RC F GT3.

0410-01_002.jpg

Dla wszystkich uczestników, którzy wezmą udział w TGR GT CUP 2024, czeka premia w postaci wyjątkowego GR010 HYBRID w czarnej matowej kolorystyce z aktualnego sezonu Mistrzostw Świata FIA w Wyścigach Długodystansowych FIA (WEC).

Szczegółowe informacje dot. poszczególnych rund będą na bieżąco publikowane w sekcji TGR GT Cup na oficjalnej stronie TOYOTA GAZOO Racing >>> https://toyotagazooracing.com/e-motorsports/