GR News
GR News
GR News
GR GT3 Concept i inne premiery TOYOTA GAZOO Racing na Tokyo Auto Salon 2022

 

GR GT3 Concept i inne premiery TOYOTA GAZOO Racing na Tokyo Auto Salon 2022

Tokyo Auto Salon 2022 będzie miejscem prezentacji przez Toyotę kilku niezwykle ciekawych aut ze znaczkiem GR, czyli aut mających swój rodowód w motorsporcie i powstałych przy udziale inżynierów z TOYOTA GAZOO Racing.GR GT3 Concept – samochód dla pasjonatów wyścigów
TOYOTA GAZOO Racing (TGR) konsekwentnie wspiera swoich klientów w ich zaangażowaniu w sporty motorowe. Z myślą o kierowcach startujących w wyścigach w kategorii GT3 – na najwyższym poziomie rywalizacji dla zespołów prywatnych – TGR opracowało model GR GT3 Concept, który debiutuje na Salonie Samochodowym w Tokio. Samochód wpisuje się w cel TOYOTA GAZOO Racing, by budować sportowe samochody skoncentrowane na kierowcy – jego komforcie i radości z jazdy.

Podobnie jak w przypadku GR Yarisa, GR GT3 Concept powstał na drodze komercjalizacji technologii z samochodów wyczynowych, a nie przez adaptację pojazdów produkcyjnych do użytku w sportach motorowych. TOYOTA GAZOO Racing koncentruje się na tym, by wykorzystywać doświadczenie i technologie wypracowane podczas rywalizacji w najbardziej prestiżowych rajdach i wyścigach, do rozwijania zarówno samochodów klasy GT3, jak i aut produkowanych seryjnie. Doświadczenie w motorsporcie stanowi fundament, na którym Toyota opiera proces projektowania nowych samochodów, aby stawały się coraz lepsze.

Toyota GRMN Yaris – sportowy hatchback dla japońskich kierowców
GRMN Yaris to kolejny samochód sportowy, który powstał dzięki determinacji Akio Toyody, prezydenta Toyoty, znanego w świecie motorsportu jako Morizo, aby „dostarczać klientom samochody, które są podatne na modyfikacje i można je było łatwo dostosować do indywidualnych potrzeb czy do motorsportu”.

Nowy GRMN Yaris został opracowany specjalnie na japoński rynek. Inżynierowie TOYOTA GAZOO Racing ograniczyli jego masę o około 20 kg, poszerzyli nadwozie o 10 mm, aby poprawić aerodynamikę, i zmniejszyli wysokość o 10 mm, by uzyskać niższy środek ciężkości. Samochód zostanie wyprodukowany w limitowanej serii 500 egzemplarzy, które będą dostępne tylko w loterii rezerwacyjnej dla klientów w Japonii.

Toyota bZ4X GR Sport Concept – bezemisyjny SUV z charakterem
Nowa Toyota bZ4X to bateryjny elektryczny SUV, który trafi do sprzedaży w Europie w tym roku. Na jego podstawie Toyota opracowała model bZ4X GR Sport Concept, jeszcze bardziej ekologiczny, a jednocześnie zapewniający jeszcze więcej przyjemności z jazdy. Opony o dużej średnicy, sportowe fotele i matowe czarne panele nadwozia to jedne z głównych wyróżników tego konceptu.

GR Heritage Parts Project – wsparcie dla pasjonatów klasyków Toyoty
Toyota bardzo ceni pasjonatów, którzy kolekcjonują klasyczne samochody marki i dbają o nie, by jak najdłużej pozostawały w idealnym stanie. Specjalnie dla nich powstał program GR Heritage Parts Project, w ramach którego Toyota odtwarza części zamienne do legendarnych modeli z przeszłości i wprowadza je do sprzedaży w autoryzowanych salonach jako oryginalne nowe komponenty. Na stoisku Toyoty na targach Tokyo Auto Salon 2022 można obejrzeć części GR Heritage Parts, które trafią do dystrybucji w 2022 roku. Są to elementy do modeli Supra A70, Supra A80, Toyota 2000GT, Land Cruiser 40 oraz do Corolli AE86 z nadwoziem Levin i Sprinter Trueno.