GR News
GR News
GR News
TOYOTA GR CUP startuje w Polsce!

 

TOYOTA GR CUP startuje w Polsce!

Po raz pierwszy w Polsce fani sportowych aut Toyoty z serii GRMN i GR będą mogli spotkać się na torze i ścigać w specjalnie przygotowanym dla nich cyklu - TOYOTA GR CUP, realizowanym pod szyldem TOYOTA GAZOO Racing Polska. Jest to nowa seria w kalendarzu imprez motorsportowych, podczas której kierowcy GR Yarisa, GR Supry, czy oczekiwanej GR86 będą mogli dobrze się bawić i dowiedzieć, na co ich stać w ekstremalnych warunkach.

Sportowe DNA Toyoty
Toyoty z serii GR szybko zdobyły serca fanów motoryzacji, zyskując miana kultowych. To zasługa wieloletniego dziedzictwa Toyoty w motorsporcie, sukcesów na rajdowych trasach i wyścigowych torach oraz kunsztu inżynierskiego konstruktorów japońskiej marki.

Sportowy hot-hatch, 2-drzwiowe coupe, czy gran turismo japońskiego koncernu to połączenie wszystkiego co prawdziwy samochód sportowy powinien mieć: mocny silnik, sportowe zawieszenie, inteligentny układ przeniesienia napędu, lekkie nadwozie i nieopisana radość z jazdy.

W zasadzie wszystkie modele spod znaku TOYOTA GAZOO Racing rozchodzą się w Polsce w mgnieniu oka i co ważniejsze - przez większość właścicieli używane są zgodnie z założeniami ich konstruktorów.

TOYOTA GAZOO Racing Polska, we współpracy z popularnymi cyklami zawodów typu track day - Interia Drive Cup oraz Inter Cars Tuning Race Day, postanowiła dać im okazję do sportowego i bezpiecznego wykorzystania swoich aut.

„GR Cup to propozycja dla fanów i użytkowników sportowych aut Toyoty, którzy chcą w bezpiecznych warunkach sprawdzić się w sportowej rywalizacji” - podsumowuje nowy cykl Mateusz Malinowski, Product Manager odpowiedzialny za kreowanie marki TOYOTA GAZOO Racing i produktów serii GR w Polsce. „Wybór torów nie jest przypadkowy. To są wymagające obiekty, a rywalizacja na nich na pewno sprawi zawodnikom wiele satysfakcji.”- dodaje.

TOYOTA GR CUP - jazda na torze dla każdego
W serii może wziąć udział każdy użytkownik samochodów marki Toyota, w szczególności z serii GRMN i GR. Uczestnicy będą podzieleni na trzy klasy:
Klasa GR Yaris Cup – dla kultowego modelu Toyota GR Yaris,

Klasa GR Open Cup – dla wszystkich aut Toyota z serii GRMN i GR,

Klasa Race & Fun – pozostałe samochody marki Toyota.

 

TOYOTA GR CUP jest formą treningów sportowych oraz szkoleń z zakresu doskonalenia techniki jazdy w warunkach sportowych, odbywających się na przystosowanych do tego obiektach i terenach.

Na sezon 2022 zaplanowano 6 rund na profesjonalnych autodromach i torach wyścigowych:
1. runda TOYOTA GR CUP - 30 kwietnia - Tor Poznań,

2. runda TOYOTA GR CUP - 4 czerwca - Autodrom Jastrząb,

3. runda TOYOTA GR CUP - 10 września - Tor Kielce,

4. runda TOYOTA GR CUP - 15 października - Autodrom Jastrząb,

5. runda TOYOTA GR CUP - 22 października - Slovakia Ring,

6. runda TOYOTA GR CUP - 6 listopada - Silesia Ring.

Poszczególne rundy TOYOTA GR CUP będą rozgrywane wspólnie z imprezami zaliczanymi do cykli imprez Inter Cars Tuning Race Day i Interia Drive Cup, co dodatkowo uatrakcyjni rywalizację i pozwoli uczestnikom sprawdzić się w rywalizacji z wieloma doświadczonymi uczestnikami z tych dwóch popularnych cykli.