GR News
GR News
GR News
Kolekcjonerska Toyota GR Supra GT4 „100 Edition”. Powstaną tylko trzy egzemplarze

 

Kolekcjonerska Toyota GR Supra GT4 „100 Edition”. Powstaną tylko trzy egzemplarze

TOYOTA GAZOO Racing sprzedała ponad 100 egzemplarzy wyścigowej GR Supry GT4. Z tej okazji wyścigowe ramie Toyoty zbuduje limitowaną wersję GR Supry GT4 „100 Edition”. Samochód powstanie w liczbie zaledwie trzech egzemplarzy, które trafią do kolekcjonerów z Europy, Azji i Ameryki Północnej.

Wprowadzony do produkcji w 2020 roku wyścigowy samochód Toyoty szybko stał się jednym z najbardziej cenionych aut klasy GT4 na świecie, osiągając rewelacyjne wyniki na torach całego świata. Toyota GR Supra GT4 wystartowała w ponad 300 wyścigach, wygrywając 43-krotnie w klasie i zajmując aż 125 miejsc na podium, m.in.: w cyklu GT4 European Series, we Francji, Wielkiej Brytanii, Skandynawii, a także w japońskiej serii Super Taikyu oraz w amerykańskich cyklach IMSA Michelin Pilot Challenge i Pirelli GT4 America. TOYOTA GAZOO Racing dostarczyła prywatnym zespołom wyścigowym na całym świecie już ponad 100 sztuk wyczynowej Toyoty GR Supry GT4. Z tej okazji powstaną trzy kolekcjonerskie egzemplarze o nazwie GR Supra GT4 „100 Edition”. Po jednym aucie trafi do Europy, Azji i Ameryki Północnej.

Model GR Supra GT4 "100 Edition" nie ma homologacji wyścigowej zgodej z regulaminem klasy GT4. Auto przeznaczone jest do jazdy na torach wyścigowych w trakcie imprez typu track day. Bazuje na udoskonalonym modelu GR Supra GT4 EVO z 3-litrowym, 6-cylindrowym rzędowym silnikiem turbo o mocy 430 KM.

Oprócz charakterystycznego lakieru Plasma Orange z modelu GR Supra GT4 Evo, ten kolekcjonerski samochód wyróżnia się dodatkami takimi jak poszerzony wlot powietrza w masce oraz nowymi elementami aerodynamicznymi na przednim zderzaku, które zwiększają docisk. Układ wydechowy bez tłumika podkreśla głębokie brzmienie trzylitrowego silnika turbo, a Power Stick, który służy do zarządzania mocą silnika, będzie tak jak nadwozie w kolorze Plasma Orange.

Dodatkowe, unikalne elementy GR Supry GT4 „100 Edition” obejmują lusterka z włókna węglowego, reflektory LED przystosowane do wyścigów długodystansowych oraz fotel dla pasażera. Detale, takie jak haft "100 Edition" na siedzeniach oraz specjalna plakietka na desce rozdzielczej z numerem egzemplarza, podkreślają wyjątkowy charakter tego modelu. Auto kosztuje 220 000 euro (bez uwzględnienia podatków i kosztów dostawy).

"Dzięki zaufaniu naszych klientów oraz współpracy z nimi w trakcie prac rozwojowych, sprzedaliśmy w trzy lata ponad 100 egzemplarzy GR Supry GT4. Z tej okazji postanowiliśmy stworzyć bardzo specjalną i unikatową wersje. Trzy egzemplarze GR Supra GT4 "100 Edition" są przeznaczone dla kolekcjonerów i zarazem przyjaciół Toyoty, którzy będą mieli okazję cieszyć się niezwykłymi emocjami na torze w tym wyjątkowym aucie." - mówi Hendrik Schietzel, menadżer ds. zespołów prywatnych w TOYOTA GAZOO Racing Europe.