GR News
GR News
GR News
Toyota TS050 Hybrid triumfuje w Szanghaju

 

Toyota TS050 Hybrid triumfuje w Szanghaju

Sébastien Buemi, Anthony Davidson i Kazuki Nakajima, kierowcy zespołu Toyota GAZOO Racing, poprowadzili bolid TS050 Hybrid #8 do zwycięstwa w 6-godzinnym wyścigu FIA WEC w Szanghaju.  

Nakajima Buemi Davidson wznoszą puchar w czasie rundy WEC w Szanghaju
Sébastien Buemi, Anthony Davidson i Kazuki Nakajima w Szanghaju trzymali puchary zwycięzców  

Toyota TS050 Hybrid najszybsza

Bolid o oznaczeniu #8 przejechał w czasie 6-godzinnego wyścigu Mistrzostw Świata Wyścigów Długodystansowych o jedno okrążenie więcej od rywala znajdującego się na drugim miejscu. Zwycięstwo na torze w Szanghaju było czwartym triumfem zespołu TOYOTA GAZOO Racing w tym sezonie. Kierowcy bolidu nr. 8. nie tylko wygrali rywalizację, ale także osiągnęli najlepszy czas okrążenia w tym wyścigu.

Bolid ts050 zespołu toyota gazoo racing w szanghaju
Bolid TS050 #7 ukończył wyścig z przygodami   

Pech wyścigowego samochodu nr. 7.

Obie Toyoty TS050 Hybrid przez długi czas prowadziły w wyścigu. Niestety niedługo przed metą pojazd #7 zderzył się z bolidem #91, co spowodowało uszkodzenie tyłu samochodu i naprawę, która zajęła 13 minut. Sprawne działanie mechaników pozwoliło szybko wrócić na tor, ale ostatecznie bolid Mike’a Conwaya, Kamui Kobayashiego i José Maríi Lópeza ukończył wyścig na czwartej lokacie. Warto dodać, że wyścigowa Toyota nr. 7. rozpoczęła rywalizację startując z pole position.

Toyota TS050 w alei serwisowej w trakcie wyścigu w Szanghaju
Kierowcy TOYOTA GAZOO Racing podkreślają dobrą dyspozycję całego zespołu

Dobra dyspozycja ekipy

„Cały zespół wykonał bardzo dobrą robotę, dzięki której po kilku nieudanych wyścigach wróciliśmy do formy, wygrywając dwie rundy z rzędu” – podsumował zmagania Sébastien Buemi, zasiadający za kierownicą zwycięskiej Toyoty TS050 Hybrid #8. Szwajcarski kierowca niezwykle żałuje, że kolegom z drugiego bolidu nie udało się zdobyć miejsca na podium.

Bolid ts050 z pucharami
Kierowcy TS050 czterokrotnie stawali w tym sezonie na najwyższym stopniu podium

Przedostania runda WEC

Przed zespołem TOYOTA GAZOO Racing jeszcze jeden wyścig w tym sezonie Mistrzostw Świata Wyścigów Długodystansowych. Ponownie do walki kierowcy staną 16 listopada, tym razem na torze w Bahrajnie. Jeśli wyścigowemu zespołowi Toyoty uda się wygrać również w tej rundzie, ekipa będzie zdobędzie w tym sezonie więcej zwycięstw niż największy rywal - zespół Porsche.

Zdjęcia: Toyota Gazoo Racing